А1 Академик София 2 - БК Черноморец Бургас 15.04.2019 година

Първи двубой от финалната серия между отборите на А1 Академик София и БК Черноморец Бургас се изигра на 15.04.2019 година (понеделник), в град Правец. Домакините успяха да измъкнат победата в последната минута на двубоя с резултат 93:90.

Първата четвъртина на дубоя бе много равностойна, първите два коша бяха на сметката на домакините, но след това гостите изравниха играта и всичко вървеше кош за кош до последните две минути на частта, когато 3 безответни коша на Черноморец успяха да им спечелят предимство от седем точки и резултат 22:29. Втората четвъртина играта остана отново много изравнена, като отбора на гостите от Бургас водеха с четири точки четиринадесет секунди преди почивката, но след две техни грешки Академик успя да изравни резултата 51:51 на почивката, печелейки тази част с 29:22. Третата четвъртина статуквото се запази, въпреки че на моменти момчетата на старши треньора Йордан Колев имаха преднина от по пет-шест точки, в крайна сметка преднината им бе минимална, печелейки тази част с 23:21. Последната четвъртина всичко вървеше добре, когато минута двадесет и две секунди преди края Виталий Телчаров реализира тройка и гостите поведоха с 87:90, но до края Академик успя да реализира шест безответни точки и спечели частта с 21:16 и крайният резултат от мача бе фиксиран на 93:90.

Състав и реализирани точки: Георги Кендеров (17), Стоян Милчев (17), Виталий Телчаров (16), Паулин Жардим (21), Робърт Георгиев (18), Александър Ангелов (1), Симеон Русинов, Ангел Димитров и Мартин Чоков (не е играл).