БК Берое - БК Черноморец Бургас 12.04.2021 г.

Черноморец загуби гостуването си в Стара Загора с 76:72.

Първата четвъртина отбора на домакините показа по-стабилна игра и след няколко леки грешки на гостите взеха частта с 18:13. Втората четвъртина Черноморец излязоха преобразени и след серия от няколко поредни коша излязоха напред в резултата, по-добрата игра на Черноморец в тази част бе видима и те успяха да я вземат с 15:25 и резултат на почивката 33:38. Третата част играта бе равностойна, като в началото Черноморец дори увеличи преднината на двуцифрена, но след силен завършек на частта резултата в края бе равен 21:21. Последната част Берое намали изоставането само на едно владение на топката и малко над 30 секунди преди края успя да вкара тройка, която им донесе водачество, което успяха да съхранят в последните секунди, частта отиде в тяхната сметка с 22:13 и резултат 76:72.

За Черноморец: (к) Константин Коев реализира 19 точки и 11 борби, Марвин Смит и Евгени Хаджирусев добавиха 16 и 14 точки.