БК Черноморец Бургас - А1 Академик София 2 19.04.2019 година

А група – мъже | ФИНАЛ, Втори двубой между отборите на БК Черноморец Бургас – А1 Академик София 2, петък, 19 Април 17:00 часа в спортна зала „Бойчо Брънзов“, гостите спечелиха мача с 78:84, а с това и серията с 2-0 победи.

Първата четвъртина домакините изглеждаха леко притеснени и след доста грешки отбра на гостите спечелиха частта с 13:23. Втората четвъртина Черноморец Бургас изглеждаше по коренно различен начин, с подкрепа от публиката те изиграха много по-добре тази част и успяха да я спечелят с резултат 26:18, така почивката дойде при 39:41. Третата четвъртина беше изключително равностойна във всяко едно отношение, като никой не успя да вземе предимство, тази част завърши 18:18. Бурната подкрепа от трибуните даде резултат в началото на последната четвърт, но в нейния край, отбора на Академик успя да реализира два-три последователни коша, с което спечелиха тази част с 21:25, а с това и мача  резултат 78:84.

Състав и реализирани точки: Робърт Георгиев (18), Стоян Милчев (5), Христо Николов (12), Георги Кендеров (13), Виталий Телчаров (6), Паулин Жардим (19), Ангел Димитров (2), Николай Георгиев (3), Димитър Найденов, Симеон Русинов, Мартин Чоков (не е играл) и Марио Начев (не е играл).