БК Черноморец Бургас - БК Академик Пловдив 05.04.2021 г.

Победа въпреки липсата на домакинско предимство, Черноморец Бургас победи Академик Пловдив в зала Общинска, град Стара Загора с 98:88.

Първата четвъртина започна ударно за Черноморец, който поведоха в резултата, но силен финален завършек на часта даде минимален аванс на Академик с 25:26. Втората четвъртина Черноморец отново поведе с разлика и този път не позволи на гостите да я стопят 27:19 и резултат на почивката 52:45. След паузата и двете части бяха много равностойни, но и двете отидоха в сметката на Черноморец с 24:22 и 22:21 и заслужена победа с 98:88.

За Черноморец: Всички от стартовата петица звършиха с двуцифрен точков актив, като  Марвин Смит реализира 23 точки, капитан Константин Коев добави 19 точки и 11 борби, Дианте Болдуин реализира 16 точки и 11 асистенции, Уендъл Люис с 19 точки и Евгени Хаджирусев 15 точки.