БК Черноморец Бургас - БК Берое 30.01.2021г.

Отбора на Черноморец Бургас победи Берое след невероятен трилър с четири продължения с резултат 123:121.

Първата четвъртина домакините спечелиха с 19:16. Втората четвъртина възхода в играта на Черноморец продължи и взеха частта с 27:16 и резултат на почивката 46:32. След паузата отбора на гостите започна много по-добре и намалиха чувствително изоставането си, след като взеха частта с 16:26. Четвъртата част отново отиде в сметката на Берое с 16:20, но последните секунди Черноморец умишлено изпуснаха два фала за да може да има продължения, тъй като търсеха победа с поне 5 точки за да могат да изместят отбора на Берое в класирането. Крайният резултат в редовното време бе 78:78.

Първото продължение приключи при 88:88 отнова равенство, второто и трето не бяха по различни и отново 98:98 и 109:109, като и в трите продължения отбора на Берое успяваше да поведе, но Черноморец изравняваше. Четвъртото продължение домакините поведоха с нужната им разлика, но не успяха да я задържат до края, като все пак взеха частта и оформиха крайният резултат 123:121.

За Черноморец: Дианте Болдуин реализира 25 точки, 16 борби и 13 асистенции, Марвин Смит добави 36 точки и 21 борби, а Константин Коев отбеляза 33 точки и взе 10 борби.