БК Черноморец Бургас - БК Шумен 11.04.2019 година

Трети решителен мач от полуфиналния плейоф между отборите на БК Черноморец Бургас и БК Шумен, завърши с резултат 82:68. На 11.04.2019 година (четвъртък), в град Бургас, в спортна зала "Бойчо Брънзов", отбора на домакините успя да победи отбора на гостите.

Първата четвъртина започна равностойно, като играта вървеше кош за кош и нито един отбор не успя да натрупа по-голяма разлика, все пак отбора на гостите, бе по-концентриран в края на частта и успя да я спечели с 17:21. Втората четвъртина момчетата на старши треньора Йордан Колев показаха коренно по-добра игра спрямо първата част, както в нападение, така и в защита и спечелиха частта с 28:15, обръщайки резултата в своя полза. Така точките на почивката бяха оформени на 45:36 в полза на Черноморец Бургас. Третата четвъртина бе изключително равностойна, в която играта и на двата отбора беше повече битка, но домакините успяха да спечелят с 16:15. Последната четвърт отбора на БК Шумен, в началото намали малко изоставането си, но след няколко коша на БК Черноморец Бургас връщайки отново преднината си, домакините се успокоиха и изиграха остатъка от двубоя без напрежение, успявайки да спечелят и тази част с резултат 21:17, с което оформиха и крайният резултат на 82:68.

Състав и реализирани точки: Христо Николов (26), Виталий Телчаров (10), Робърт Георгиев (17), Стоян Милчев (11), Паулин Жардим (10), Александър Ангелов (4), Ангел Димитров (4), Георги Кендеров, Димитър Найденов, Николай Георгиев, Марио Начев и Симеон Русинов (не е играл).