БК Черноморец Бургас - БК Тунджа Ямбол 08.04.2021г.

Втора поредна победа след 89:83 срещу отбора на Тунджа Ямбол.

Първата четвъртина гостите изненадаха Черноморец с по-ефективна игра и заслужено взеха частта с 21:28. Втората четвъртина нещата се промениха и домакините бяха по-добрия отбор това се изрази и в точковия актив печелейки частта с 30:17 и резултат на почивката 51:45. След паузата гостите излязоха пределно мотивирани и успяха да вземат частта с 17:24 и влязоха в последната част с точка предимство. Заключителните минути бяха доста драматични, тъй като 33 секунди преди края, при равен резултат, Дианте Болдуин отбеляза тройка, а Евгени Хаджирусев с 3 от 4 успешни фала донесоха победата с 21:14 в частта и краен резултат 89:83.

За Черноморец втори пореден мач стартовата петица е с двуцифрен резултат: Дианте Болдуин 26 точки, Марвин Смит и Уендъл Люис с по 19 точки, (к) Константин Коев 15 точки и Евгени Хаджирусев 10 точки.