Черноморец загубия първия си двубой в НБЛ срещу шампиона от миналата година Балкан в Ботевград

Отбора на Черноморец загуби първия си двубой в НБЛ, при гостуването на шампиона от миналата година Балкан в Ботевград с резултат 83:70.

Очаквано домакините започнаха по-силно и спечелиха първата четвъртина с 21:14. Черноморец беше по-добрия отбор втората четвъртина и заслужено я спечели с резултат 19:26, така и дойде почивката при равенство в резултата 40:40. След почивката Балкан направи серия от 11:0 с което дръпна в резултата осезаемо и спечели третата четвъртина с 26:16. Въпреки по-равностойната последна четвъртина, домакините успяха да спечелят и не с 17:14 и с това оформиха крайният резултат от двубоя 83:70.

Най-добре се представиха за Черноморец: Джамал Кинг с 21 точки, Блейк Рейнолдс с 10 точки и 11 борби, Миленко Велкович с 5 точки и 18 борби.