Домакинска загуба от настоящия шампион Балкан

Черноморец загуби домакинството си на Балкан в 19 кръг от НБЛ с резултат 77:94. Въпреки добрата игра на моменти, без американските си състезатели домакините, не успяха да измъчат настоящият шампион на България.

Първата четвъртина гостите стартираха по-добре, но момчетата на Йордан Колев изравниха играта и почти успяха и резултата губейки първата част с 20:23. Втората част започна катастрофално за домакините, след като в първите 5 минути успяха да отбележат едва един кош, Балкан взе и тази част с 16:26 и резултат на почивката 36:49. След почивката Черноморец започна по-добре и успя да съкрати изоставането си, но две поредни тройки на гостите, отново направиха двуцифрена разликата, третата четвърт отново бе за тях този път с 13:23. Последната част имаше доста промени и в двата отбора, все пак Черноморец взе тази част с 28:22 и оформи крайният резултат от двубоя 77:94.

Миленко Великович отбеляза 23 точки и добави 18 борби, Робърт Георгиев добави 18 точки.