Загуба при гостуването в Самоков

Черноморец Бургас гостува в Самоков в 20 кръг от НБЛ, гостите загубиха с 98:66 от Рилски Спортист.

Първата четвъртина домакините стартираха по-добре, но до края Черноморец изравни играта и резултата частта приключи при 19:19. Втората четвъртина домакините продължиха с добрата си игра и заслужено взеха тази част с 23:13 и резултат на почивката 42:32. След паузата, както във всички останали гостувания през сезона, момчетата на старши-треньора Йордан Колев загубиха катастрофално с 33:14, а с този резултат беше предрешен и победителят в двубоя. Последната част играта бе по-равностойна, но отново отиде в сметката на домакините 23:20, с което се оформи и резултата от двубоя 98:66.

Робърт Георгиев отбеляза 21 точки, 5 борби и 6 асистенции, Миленко Великович добави 17 точки и 12 борби и Георги Кендеров 12 точки.